Saturday, 7 March 2015

Dzien Kobiet 2015-03-08

Do Moskwy sprowadzono ponad 50mln kwiatow. Dlaczgo? W niedzielę 8 marca jest Dzien Kobiet.

Dzien kobiet wielu kojarzy się ze swiętem PRL, które przyszło z ZSRR. Ale tylko niektórzy wiedzą, ze Dzień Kobiet zapoczątkowany zoslał przez Miedzynarodowke Socjalistyczna w Kopenhadze w 1910 roku w którym wzięły udział przedstawicielki z 17 krajów. Dzień ten miał służyć krzepieniu walki o równouprawienie kobiet. W Rosji świętuje się go od 1913 roku, gdy 8 marca odbyły sie wielkie protestacje kobiet pod hasłem "chleb i pokój", Dzień Kobiet został wpisany jako święto w Rosji w 1917 roku. Od 1965 jest dniem wolnym od pracy na mocy dekretu Prezydium ZSRR by symbolizować zasługi kobiet w budowaniu komunizmu i zasługom koniet w II Wojnie światowej. Dziś jest to jedno z najbardziej świetowanych świąt w Rosji.


A teraz trochę jak Dzień Kobiet jest świętowany w Rosji? Nie wiem jak to jest w innych biurach ale u to jak świętowaliśmy u nas w biurze ciężko będzie przebić. A było to tak:
każda dziewczyna wchodząc do budynku dostawała czerwoną róże i witana była przez wystrojonych chłopaków

schody wiodące na recepcje udekorowane były płatkami różanymi - bardzo romantyczne


na recepcji czekała na nas czekoladowa fontanna z owocami, którą serwowali 3 "wielcy" dyrektorzy
a wszystko to odbywało się do dzwięków klasycznej muzykio 9:30 wszystkie dziewczyny w teamu zostały zaproszone na zabawne skecze nakręcone przez chłopaków - w jednym z nich wziął udział Michal

bardzo zabawnea potem było więcej czekolady, owoców i "prawdziwej" kawy serwowanej przez chlopakow
to wszystko w atmosferze "live" muzyki

po takim początku ciężko było się skoncentrować

na sali przez pare godzin przygrywał skrzypek 

w południe bylam posiadaczką nie tylko rózy ale też pięknego bukietu białych tulipanow i zabawnego stojaka na komórke
a potem było James Bond party
live muzyka, koktajle, szampan, kanapeczki

chlopaki w smokingachW Rosji przywiązuje się dużą wagę do Dnia Kobiet a największe zdziwienie było to, ze tak dużo ludzi na wysokich stołkach brało tak aktywny udział. Włożono wiele energii i pomyślunku by ten dzień był specialny i niezapomniany i udalo im się - to był super dzień.

W tym blogu chciałam się podzielić z Wami wrażeniami, bo po to tu przyjechaliśmy. Celem nie było przekonywanie Was że  Dzien Kobiet powinno się znów obchodzic. Ale bez względu na wasze poglądy wszystkie dziewczyny lubią dostać czas od czasu niespodziewany bukiet kwiatów lub czekoladke lub jakis iną niespodziankę.

No comments: