Saturday, 10 March 2018

Strada Bianche - 2018/03


Nadszedł marzec, po raz kolejny ruszamy w 900km drogę do Sieny na Strada Bianche. W sobotę 187km po wzgórzach Sieny będą ścigali się profesjonaliści z Kasia Niewiadoma i Michałem Kwiatkowskim obstawianych jako faworyci. W niedziele , w trochę krotsza bo 139km trasę pedałować będzie Słoń i 5 tysięcy zagorzałych amatorów kolarstwa



Rok temu pro mieli dobra pogodę a amatorzy deszcz. W tym roku odwrotnie, sobota przywitała nas silnym deszczem i zimnem. Team prezentacja odbyła się szybko, parasolki przysłaniały cala scenę. W ciągu dnia pogoda się nie poprawiła, warunki nie były dobre. Kasia Niewiadoma po raz kolejny zajęła 2gie miejsce a Michał Kwiatkowski nie ukończył w pierwszej dziesiątce.
  


W niedziele, ku radości wszystkich przestało padać, było przyjemnie i chwilami nawet świeciło słońce. Słoń zrobił długą trasę 139km w 05:03 i skończył w miarę zadowolony.

Droga do Sieny minęła szybko, szczególnie Słoniowi, który nadrabiał zaległości w spaniu. My wyjechaliśmy w czwartek wieczorem i przejechaliśmy pierwsze 500km - nie było korków, pełnią księżyca pięknie oświetlała zaśnieżone szczyty Alp. Nocleg mieliśmy w Torento (Trydent) - tuż za granica Austrii-Woloch. Wokół Torento co roku odbywa się The Tour of the Alp, profesjonalny wyścig kolarski, Po leniwym poranku spiliśmy kawę na Piazza Duomo z ekipa z Herzo, która właśnie przejeżdżała kolo Trento, i kolo 2giej ruszyliśmy w drogę.
Po drodze zatrzymaliśmy się w muzeum Ferrari w Modenie. Założycielem firmy był Enzo Ferrari, Logo firmy, czarny rumak, pochodzi od emblematu, jaki miał na samolocie pilot włoski podczas I Wojny Światowej, pod wrażaniem zdolności pilota Enzo postanowił użyć emblematu jako logo firmy.


Do Sienny dotarliśmy wieczorem i tylko z małym spóźnieniem dołączyliśmy do reszty Herzo ekipy na obiad
 

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Florencji-tam jeszcze nie byliśmy. Padało, było szaro trochę się powłóczyliśmy po uliczkach, pyszną carbonare makaron zjedliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Spektakularna Uffizi galerie i katedrę tylko z zewnątrz ogladnelismy, bo nie chciało nam się stać w długiej kolejce. Może następnym razem.


5 comments:

Section said...

The Ultimate Fighting Championship is an American mixed martial arts organization based in Las Vegas, Nevada, that is owned and operated by parent company WME–IMG.

https://ufc223live.com/

https://ufc223live.com/how-to-watch-ufc-223-live-stream-online/

Reema pandey said...

Thanks for sharing such a informative post with us, keep sharing your thought

Guest House in Indira nagar lucknow

Patricia Carter said...

Looks like you guys are having a lot of fun. It's amazing.
dancing with the stars tickets
dancing with the stars event tickets

Top Vouchers Code said...

Great post, one of the most informative posts on this subject online actually.
Thanks and keep up the great work.

www.topvoucherscode.co.uk/travelodge-voucher-codes

Jenna Catlin said...

It is a great place but I dont think its narrow street were made for races.
cheap airport parking
airport parking deals